Siyah tavuğun fiyatı dudak uçuklatıyor.

Endonezya’nın Jawa bölgesinde yetişen siyah tavuk görünüşüyle şaşırtıyor.Tavuğun, gözleri, ayakları tüm vücudu simsiyah. Dış görünüşü gibi, iç organları da siyah olan tavuğun, kanı da aynı şekilde siyah. Görünüşü ilginç olan “siyah tavuğun” fiyatı da dudak uçuklatıyor. Bulunması oldukça zor olan bu tavuğun fiyatı 5 bin dolar.

Siyah tavuk sahipleri, tavuklarına çok özen gösteriyor. Hatta yemleri bile siyah. Eğer bu tavuklar normal yem yerse, renkleri beyaza dönüyor.

Siyah tavuk Endonezya’nın sadece bazı köylerin de yetişiyor. Her şeyi gibi siyah olan kanı ilaç yapımında kullanılıyor. Sağlığa çok yararlı olması siyah tavuğu özel ve pahalı kılıyor. Siyah tavuğun, insan vücudunu dinç tuttuğu, serum gibi etki ettiği belirtiliyor. Endonezyalılar, etinin siyah ve çok lezzetli olduğunu söylüyor. Bazı kesimler, bu tavuğun özel bir hayvan olduğuna inanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>