VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Dünya’nın en üstün tarla traktörlerini Dünya pazarına sunan markamız Valtra hem yerli hem de ithal modelleriyle, 2004 yılından beri Hattat Tarım bünyesinde Türkiye çiftçisine ulaştırılıyor. 78 beygirden 101 beygire kadar ürünlere sahip Valtra A serisini %90’lık yerlilik oranıyla Çerkezköy’deki tesislerimizde üretirken Finlandiya’dan ithal ettiğimiz N, T ve S serileri 380 beygire kadar traktörlere sahiptir.

Valtra, kuruluşundan bu zamana kadar traktör teknolojisinde öncü ve yenilikçi ürünlere sahip olmuştur. Üstün özellikli ürünlerini yüksek kaliteyle ürettiğimiz Valtra, tarla traktörleri içinde benzersizdir.

Binlerce saat anahtar değmeden çalışabilen dünyaca ünlü Sisu Dizel motoruyla Valtra, sorunsuz ve masrafsız olduğu gibi düşük yakıt tüketimi sunar ve maksimum performansta çalışır.

Genel Özellikler

VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yüksek verimlilik, birinci sınıf çalışma ve kaliteli işçilik Valtra S serisinde buluştu. S serisinin sahip olduğu Sisu Dizel motorlar kullanıcısına profesyonel çiftçilik desteğini, minimum işletme maliyeti ile sunar.

Ergonomik AVT şanzıman sürücüsüne otomotik ve manuel vites seçeneklerini bir arada kullanma imkanı sağlar.

Motor ve Transmisyon
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yüksek Performans ve Uzun Ömürlü Sisu
Yüksek çekiş gücünü düşük devirlerde yakalayan Sisu Diesel motorlar güçleri ve üstünlükleri ile kullanıcısını büyülüyor. Uzun ömürlü Sisu Diesel motorlar daha güçlü, düşük yakıt tüketimi ile daha ekonomik. Yağlı motor bloğu motorun ısınmasını önleyerek daha uzun bir motor ömrü ve daha yüksek motor performansı sunar.

Gücün Yeni Sırrı

LOW IDLE (Düşük Rolanti): Maksimum tork ve güç gerektiren uygulamalarda düşük rolanti hızı ile üstün ve benzersiz performans, düşük yakıt tüketim kombinasyonuyla Valtra S serisinde birleşti. Zorlu işlerde gösterdiği performans sizi Valtra S sahibi olmaya davet ediyor. Normal motorlara göre % 20 daha düşük olan ortalama piston hızı motordan maksimum verim elde edilmesini sağlarken,ıslak silindir gömlekleri kullanım ömrünü uzatır.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yakıtı Verimli Kullanan Çevreci Motor
Yılların tecrübesinin başarılı bir tasarımla harmanlaması sonucu oluşan Common rail motorlar, yakıtı verimli kullanarak, daha az yakıtla daha yüksek performans sunar. Commom Rail motorlar, zorlu hava ve çalışma koşullarında performansından taviz vermeden çalışır ve düşük devirlerde yüksek torkla ulaşır. Valtra S serisinin sahip olduğu Common Rail motorlar zorlu işlerle başa çıkma gücünün yeni simgesi. 12168(-Ed-blue-)hq

Viskos Fan
Viskos fan, doğrudan tahrikli fan sistemine göre %50 daha az güç kullanarak, yakıt tasarrufu sağlar, zorlu hava koşullarında soğutma suyunun sıcaklığını sabitleyerek, motordan maksimum performansla yararlanma imkanı sunar.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

AdBlue Sistemi
Özel emisyon sistemi ile Valtra S serisi egzoz gazının çevreye zararlı birleşenleri özel bir sıvı ile tepkimeye sokarak,zararsız hale dönüştürür. Çevreci motorlar performansından taviz vermeden, ekonominize ve çevreye katkı sağlar.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Performans Sunan Elektronik Motor Yönetim Sistemi
Elektronik motor yönetim sistemi motorun maksimum verimlilikle çalışmasını sağlarken yakıt tüketimini azaltır, zorlu çalışma koşullarında bile performansından ödün vermez.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Power Bulge
“Power Bulge” ün anlamı, motor maksimum güce anma hızından daha düşük bir devirde ulaşmasıdır. S Serisi CR motorların anma hızı 2200 dev/dak’dır. (1000 dev/dak PTO hızı). “Power Bulge” yaklaşık olarak 3 – 4 hp kadardır. Avantajı ise daha iyi yakıt verimliliği ve düşük gürültü seviyesi. Power Bulge ile daha az vites düşürme ihtiyacı doğar bu da verimliliğin artmasını sağlar. Motor eğrisindeki A noktası genelde kullanılan anma gücüdür. B noktasındaki güç ise maksimum güçtür.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

İleri ve Geri Yönde Hareketi Kolaylaştıran Power Shuttle
Power Shuttle sistemi direksiyonun yanına yerleştirilmiştir, kullanımı kolay ve ergonomiktir. Nakliye çalışmaları ve zorlu arazi koşullarında traktörün ileri ve geri yönde hareketini kolaylaştıran Power Shuttle pratiklik sağlar ve keyifli bir sürüş sunar.

Auto Traction
Özellikle balyalama ve diğer tarım uygulamalarında önem arz eden durma ve sürme işlemlerinde kavramanın otomatik olarak gerçekleşmesi işlerinizi kolaylaştırır ve size zaman kazandırır.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ergonomik ve Geniş Hacimli Yakıt Tankı & Kuru Tip Hava Filtresi
590 litrelik geniş hacimli yakıt deposu, kesintisiz çalışma imkanı sunarken, ergonomik yapısı sayesinde kolay dolum yapabilirsiniz. Euro 3 özellikli motorlar,üstün performansı daha güçlü daha çevreci. Hızlı ve kolay bakım yapılabilen kuru tip hava filtresi ile motorunuz tozlu ortamlarda bile maksimum performansla çalışır.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hızın Size Bağlı Olduğu Vites Seçenekleri AVT (Agco Variable Transmission)
Yüksek güçteki traktörlerde Avrupa’da uzun yıllardır kullanılan çok başarılı bir şanzımandır. Sürekli değişken hızlı şanzıman diye adlandırabileceğimiz sistemde istediğiniz maksimum hızı bir kol yardımıyla ayarlayabilirsiniz. Gerisi gaz pedalına ne kadar bastığımız ile ilgilidir.

Maksimum Güvenlik İçin
Yağ banyolu ve çok diskli frenler mükemmel frenleme sunar. Sal ve sol olmak üzere iki pedaldan oluşan fren sistemindeki pedallar birlikte devreye sokularak sürüş freni olarak kullanılabilir ya da ayrılarak yönlendirme (direksiyon) frenleri olarak ayrı ayrı fren olarak kullanılabilir.

VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Akıllı Vites Sistemi
Teknolojinin sınırlarını zorlayan Valtra S serisi, iki farklı yol ve motor devir hızlarını hafızasına kaydederek, uygulamalarınız için en uygun alternatifi pratik ve rahatça seçerek veriminizi arttırma imkanı sağlıyor. Hafızaya alınan yol hızı kolçaktan, motor devir hızı ise yan panelden kontrol edilir.

Hem Manuel Hem Otomatik Vites Avantajı
Valtra S serisi otomatik, yarı otomatik ve manuel sürüş seçenekleri ile uzun ve zorlu çalışma koşullarını zevkli hale getirir, sürücüye benzersiz konfor sunar. Uzun ve zorlu çalışmalar Valtra S serisinin otomatik ve yarı otomatik vites seçeneği ile daha kolay ve daha zevkli. Tercihini klasik sürüş zevkini yaşamaktan yana kullananlar için ise manuel kullanım mevcuttur.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Hem İleri Hem Geri Yönde Konforlu Kullanım
Hem ileri hem de geri kullanımı bir arada sunan TwinTrac özelliği ile hem arka, hem de ön ekipman kullanımınızı gerçekleştirebilir, daha az enerji harcayarak, uygulamalarınızı tamamlayabilirsiniz.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ön Aks Diferansiyel Kilidi
Diferansiyel kilidi elektro hidrolik olarak kontrol edilir ve ön tekerleklerin fren performansını arttırarak maksimum direksiyon hakimiyeti ve daha güvenli sürüş sağlar.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Zorlu Arazi Koşullarında Maksimumu Konfor Sunan Süspansiyon Sistemi
Süspansiyon sistemi,eğimli arazi ve engebeli yol şartlarında sarsıntıyı azaltarak sürüş konforunuzu bir üst seviyeye taşır.Kabin titreşimini azaltır, Twintrac ve AB direktiflerini yerine getirmede yardımcı olur.

MODEL S233 4WD S263 4WD S293 4WD S323 4WD S353 4WD
Motor ve Transmisyon
Maks. hp @ 2000 dev/dak, BG (kW) 270(199) 295(217) 320(236) 350(258) 370(272)
Maks. tork @ 1400 dev/dak, NM 1195 1310 1455 1540 1540
Emisyon Kontrolü SCR(e3) SCR(e3) SCR(e3) SCR(e3) SCR(e3)
AGCO Sisu Power Motor 84 AWI-4V 84 AWI-4V 84 AWI-4V 84 AWI-4V 84 AWI-4V
Hacim, litre/Silindir Sayısı 8.4/6 8.4/6 8.4/6 8.4/6 8.4/6
Transmisyon AGCO Kademesiz Şanzıman
Çalışma Alanı A 0.03-28 km/h İleri, 0.03-16 km/h Geri
Çalışma Alanı B 0.03-50** km/h İleri, 0.03-38 km/h Geri
Çalışma Modları Otomatik, Yarı Otomatik ve Manuel

Fonksiyonel Özellikler
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Çift Hızlı Kuyruk Mili İle Çalışmalarınıza En Uygun Seçenekler
İleri teknolojiye sahip ekipmanları zorlanmadan çalıştırabilecek bağımsız olarak çalışan 540 ve 1000 dev/dk çift hızlı kuyruk mili Valtra S serisinde standart olarak sunuluyor. Opsiyonel olan 540 E seçeneği daha az güç gerektiren işlerinizi, daha az yakıt tüketerek maksimum performansla gerçekleştire imkanı sunuyor. Pto sisteminin devreye alıp-çıkarma işlemi tek bir düğme ile hızı ise mekanik bir kolla ayarlanarak uygulamalarınıza pratik çözümler getiriyor.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Zorlu Çalışmalardaki Güçlü Ortağınız
Yüksek kaldırma gücüne sahip Valtra S serisi tüm ekipmanlarınızla rahatla çalışarak size gerçek gücünü hissettirecek. Ekstra montaj delikleri sayesinde kaldırma kapasitesini arttırılmıştır. Ön kaldırma opsiyonunu ekipmanınızı her iki yönde de kullanma avantajı sunar. Yardımcı silindirler, traktörün kaldırma kapasitesini maksimum seviyeye çıkararak ileri teknolojiye sahip ekipmanlarla zorlanmadan çalışma fırsatı sunuyor.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Ekipman Ayarını Kolaylaştıran Oto Lift
Pozisyon ayarı ile istediğiniz derinliği, hassasiyet ayarı ile toprağın sertlik durumuna göre hassasiyeti ayarlar ekipmanınızı daha verimli kullanabilirsiniz. İndirme ve yükseklik ayarı ile zahmetsizce ekim ve hasat işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çamurluk üzerinde bulunan kontrol düğmeleri size traktöre binmeden ayarlarınızı değiştirme imkanı sunmaktadır.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Pratik Ekipman Değişikliği Sunan Ayarlı Yan Askı Kolları ve Kanca Tip Hidrolik Kollar
Zahmetsizce ayarlanabilen yan askı kolları ekipman değişikliğini pratik hale getirerek tarla çalışmalarınızı hızlandırır ve kolaylaştırır. Kanca tip hidrolik kollar ekipman değiştirirken sizi yormaz.

Zorluklar Karşısında Dirençli Çeki Sistemi

Güvenli sürüşü garanti eden Valtra S serisinin dayanıklı çeki sistemi tarla ve yolda sorunsuz çekiş sunar. Dik yokuşlarda ve engebeli arazilerde ayarlı sharmuller çeki opsiyonu sayesinde kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Teknolojik Ekipmanlarınız İçin 6′lı Çıkış
Standart 6′lı hidrolik çıkış avantajı ile ileri teknolojiye sahip ekipmanlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

MODEL S233 4WD S263 4WD S293 4WD S323 4WD S353 4WD
Fonksiyonel Özellikler
Kuyruk Mili Devri  540/1000E dev/dak(1600 dev/dak motor devrinde)
Kuyruk Mili Devri  1000 dev/dak(2031 dev/dak motor devrinde)
Kuyruk Mili (Arka) Elektro-Hidrolik, Sıra Bitim Otomatiğiyle Birlikte Koltuk Kolçağı ve Arka Çamurluk Üzerinde  Aç/Kapa Kontrolü
Arka Askı Sistemi Oto Kontrol, Sürüş Denge Kontrolü ve Kayma Kontrolü
Ön Hidrolik Güç Çıkışı, Çıkış/Valf Sayısı  Joystick Kontrollü 4/2
Ön Hidrolik Güç Çıkışı, Çıkış/Valf Sayısı Elektronik 12/6, 8/4 Parmak Ucu ve 4/2 Joystick Kontrollü
Değiştirilebilir PTO Mili Opsiyonel
Ön Kaldırma Kapasitesi (kg) 5000
Arka Kaldırma Kapasitesi, kg 12000

Ergonomi ve Konfor
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Daha Fazla Kontrol Daha Fazla Konfor
Ergonomik ve ayarlanabilen yolcu koltuğu ile sürüş konforunuza göre ayar yapabilecek tüm yol ve arazi koşullarında, yorgunluk hissetmeyecek yalnızca işinize odaklanacaksınız. Geniş kabin camları ve tek parçadan oluşan cam kapı tüm çevrenin mükemmel şekilde görülmesine olanak sağlayarak, çalışmalarınız esnasında işinize hakim olacak bir görüş açısı sunar. Ayarlanabilir ve çok fonksiyonlu direksiyon simidi ile büyük bir güce kolayca yön vereceksiniz. Şık tasarımlı yolcu koltuğu, konforu ile yolcuya rahat ve güvenli bir yolculuk sağlarken, katlanabilme özelliği ile atıl durumlarda kaldırılarak daha geniş bir kabin içi alan sunuyor. Opsiyonel olarak sunulan klima hava, koşullarından etkilenmeden çalışmanıza yardımcıdır.
VALTRA S SERİSİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Sürüşü Keyfe Dönüştüren Vites Kolları
Kabin içindeki konumuyla sürücüye rahatsızlık vermeyen vites kolları, ergonomik şekilde tasarlanmıştır. Kolay vites geçişleri sayesinde uzun çalışma saatlerinde bile yorgunluk hissetmeyeceksiniz.

Fonksiyonel Kumanda Kolları ve Ergonomik Gösterge Paneli
İleri teknolojiye sahip Valtra S serisinin ergonomik ve fonksiyonel kumanda kolları ile tüm fonksiyonlara kolayca hükmedebileceksiniz. Benzersiz şekilde dizayn edilen kumanda kolları, kabin içindeki konumları ile geniş ve ferah bir çalışma ortamı sunar. Kullanımı kolay şık tasarımlı, ergonomik gösterge paneli, gözlerinizi işinizden ayırmadan traktörünüz ile  ilgili tüm bilgileri veriyor ve fonksiyonları kolayca kontrol etme imkanı sunuyor.

Ayarlanabilir Direksiyon
Ergonomik ve ayarlanan direksiyon opsiyonu ile Valtra S serisi traktöre daha rahat yön vermenizi sağlayarak kullanımı kolaylaştırıyor ve yorgunluk hissetmeden işlerinizi tamamlamanıza yardım ediyor.

Daha Konforlu Sürüş İçin Yumuşak Pedallar
Sürüş konforu düşünülerek dizayn edilen ergonomik, yumuşak, askı tip pedallar uzun süren çalışma saatlerinde kullanıcıyı yormaz,keyifli bir sürüş sunar.

Boyutsal Özellikler

Dengeli Ağırlık Dağılımı
Mükemmel ağırlık dağılımı sizlere daha konforlu sürüş ve maksimum çeki performansı sağlar.

Maksimum Çekiş İçin Ön ve Arka Ağırlıklar
Yüksek tork ve güç gerektiren çalışmalarda çekiş performansını arttırmak için traktörün ön ve arkasına ağırlık ekleyerek, maksimum tutunma sağlanır.

Hassas Çalışmanıza Yardımcı Yüksek Alt Açıklık
Yüksek karın altı mesafesi ile ürünlerinize zarar vermeden tarla uygulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Geniş Aks Arası Mesafesi
Dingil arası mesafesinin uzun olması, ideal ağırlık dağılımı sağlayarak, çekiş performansı standartlarını bir üst seviyeye çıkartıyor.

MODEL S233 4WD S263 4WD S293 4WD S323 4WD S353 4WD
Boyutsal Ölçüler
Yüksüz Ağırlık (Dolu Depo, Ek Ağırlıksız), kg 10300(12000) 10300(12000) 10300(12000) 10300(12000) 10300(12000)
Dingil Açıklığı, mm 3105 3105 3105 3105 3105
Uzunluk, mm 4868 4868 4868 4868 4868
Tavana Olan Yükseklik, mm 2357 2357 2357 2357 2357
Maksimum Dış Genişlik, mm 2550 2550 2550 2550 2550
Alt Açıklık, mm 472 472 472 472 472

Teknik Özellikler

MODEL S233 4WD S263 4WD S293 4WD S323 4WD S353 4WD
Motor
Maks. hp @ 2000 dev/dak, BG (kW) 270(199) 295(217) 320(236) 350(258) 370(272)
Maks. tork @ 1400 dev/dak, NM 1195 1310 1455 1540 1540
Emisyon Kontrolü SCR (e3) SCR (e3) SCR (e3) SCR (e3) SCR (e3)
AGCO Sisu Power Motor 84 AWI-4V 84 AWI-4V 84 AWI-4V 84 AWI-4V 84 AWI-4V
Hacim, litre/Silindir Sayısı 8.4/6 8.4/6 8.4/6 8.4/6 8.4/6
Transmisyon
Transmisyon AGCO Kademesiz Şanzıman
Çalışma Alanı A 0.03-28 km/h İleri, 0.03-16 km/h Geri
Çalışma Alanı B 0.03-50** km/h İleri, 0.03-38 km/h Geri
Çalışma Modları Otomatik, Yarı Otomatik ve Manuel
Kuyruk Mili
Kuyruk Mili Devri  540/1000E dev/dak (1600 dev/dak motor devrinde)
Kuyruk Mili Devri  1000 dev/dak (2031 dev/dak motor devrinde)
Kuyruk Mili (Arka) Elektro-Hidrolik, Sıra Bitim Otomatiğiyle Birlikte Koltuk Kolçağı ve Arka Çamurluk Üzerinde  Aç/Kapa Kontrolü
Değiştirilebilir PTO Mili Opsiyonel
Ön Askı Sistemi
Ön Askı Sistemi Entegre, Elektronik Kontrollü
Lift Kapasitesi, kg 5000
Arka Askı Sistemi
Arka Askı Sistemi Oto Kontrol, Sürüş Denge Kontrolü ve Kayma Kontrolü
Lift Kapasitesi, kg 12000
Alt Hidrolik Kolları Kat. 3 veya 4
Hidrolik Sistem
Hidrolikler Kapalı Merkez Yük Algılama (CCLS)
Maks. Pompa Çıkışı, lt/dak 175
Hidrolik Yağ Ayrı Olarak, Maks. 51 Litrelik Ekipmanlar İçin
Ön Hidrolik Güç Çıkışı, Çıkış/Valf Sayısı  Joystick Kontrollü 4/2
Ön Hidrolik Güç Çıkışı, Çıkış/Valf Sayısı Elektronik 12/6, 8/4 Parmak Ucu ve 4/2 Joystick Kontrollü
Arka Hidrolik Bağlantıları Basınç Fonsiyonu Altında Aç/Kapa Özellikli “Dekompresyon” Bağlantılar
Direksiyon Hidrostatik, Eğilebilen /Teleskopik Direksiyon Kolonu
QuickSteer Standart
Frenler
Frenler Yağ Soğutmalı, Çok Diskli, Güç Destekli Hidrolik Kumanda
El Freni Shuttle Koluna Entegre, Hidrolik
4WD Ön Aks
Tip I STD I STD I HD I HD I HD
Maks. Dümenleme Açısı 55°
Süspansiyon Hidro-Pnömatik
Kapasiteler
Yakıt tankı, litre 610 610 610 610 610
AdBlue tankı, litre 60 60 60 60 60
Standart Lastikler
Ön 600/70R28 600/70R28 620/65R34 620/65R34 620/65R34
Arka 650/85R38 650/85R38 710/75R42 710/75R42 710/75R42
Ölçüler ve Ağırlıklar
Yüksüz Ağırlık (Dolu Depo, Ek Ağırlıksız), kg 10300(12000) 10300(12000) 10300(12000) 10300(12000) 10300(12000)
Dingil Açıklığı, mm 3105 3105 3105 3105 3105
Uzunluk, mm 4868 4868 4868 4868 4868
Tavana Olan Yükseklik, mm 2357 2357 2357 2357 2357
Maksimum Dış Genişlik, mm 2550 2550 2550 2550 2550
Alt Açıklık, mm 472 472 472 472 472
Dönme Yarıçapı Frenli/Frensiz, m 7.4/8.4 7.4/8.4 7.4/8.4 7.4/8.4 7.4/8.4
Kabin
Kabin Yapısı  4 -Nokta Pnomatik Süspansiyonlu (AutoComfort) 4 Dikme
Standart Özellikler De-luxe “Düz Zeminli” kabin, Açılır Arka Cam, Klima, Isıtma Üniteli 4 Hızlı Fan, Ayarlanabilir Direksiyon Kolonu, Valtra Evolution Koltuk, Otomatik Dümenlemeye Hazır (Autosteer), Telemetry (Uzaktan Filo Yönetimi ve Teşhis Koyma) ve ISOBUS, Arkada 6 ve Önde 4 Adet Çalışma Lambası, Valtra ARM(Kontrol İstasyonlu Kolçak)
Opsiyonel Özellikler TwinTrac Geri Sürüş Sistemi, Otomatik Klima, Xenon Çalışma Lambası, Ayak Isıtıcı, ISOBUS İstasyonu, Otomatik Dümenleme,  Telemetry (Uzaktan Filo Yönetimi ve Teşhis Koyma)

Valtra A serisi teknik özelliklerini görüntülemek için tıklayınız.

Valtra N serisi teknik özelliklerini görüntülemek için tıklayınız.

Valtra T serisi teknik özelliklerini görüntülemek için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>